Kontakt

Folkets Hus ligger vid Järntorget, mitt i centrala Göteborg. Här är det nära till hotell, restauranger, kultur, nöje, parker och kommunikationer. Ett perfekt läge för konferenser i Göteborg.

Besöksadress/entré

Olof Palmes Plats 3
413 04 Göteborg

Post & Paket

Brev/kuvert till postbox på Olof Palmes Plats 1
Paket/material till vår reception på Olof Palmes Plats 3
Pallar/postburar till annan adress, måste förbokas!

Konferensbokning och förfrågningar

Tel 031-774 30 00
info@folketshusgoteborg.se

Biljettfrågor Draken

draken@folketshusgoteborg.se

Konferensbokningens öppettider

Måndag till torsdag kl. 08:00 – 17:00
Fredag kl. 08:00 – 16:00

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev!

Vi har två nyhetsbrev, ett med Trappans veckomenyer och ett med generell information om Folkets Hus Göteborg. Anmäl dig här.

Kontaktpersoner

Anna Dura Sköld

Konferenschef
031-774 30 00

anna.dura@folketshusgoteborg.se

 

Sofie porträtt hemsidaSofie Carlsson

Konferens- och eventbokning
031-774 30 00
sofie.carlsson@folketshusgoteborg.se

porträtt sandra hemsidaSandra Lång

Reception/Konferensbokning
031-7743000
sandra.lang@folketshusgoteborg.se

Frida Nilsson

Konferensbokning
031-7743000
frida.nilsson@folketshusgoteborg.se

Jens Edin

Konferenstekniker/Gästvärd 
031-774 30 19
jens.edin@folketshusgoteborg.se

Kathrin Karlsson

Reception/Gästvärd 
031-774 30 19
kathrin.karlsson@folketshusgoteborg.se

FH Åsa_0431Åsa Borgqvist

Restaurangchef
031-774 30 20
asa.borgqvist@eurest.se

Johan Eriksson

Köksmästare
031-774 30 20
johan.eriksson@eurest.se

helenHelen Andersson

Kock/Kallskänka
031-774 30 20

FH JUlia web_0698Juliana Anthony

Kallskänka
031-774 30 20

fh-portra%c2%a6ett-ko%c2%a6ekspersonal-aug-2016_0067Isak Niklasson

Kock
031-774 30 20

Linda Magnusson

Cateringansvarig
031-774 30 20
linda.magnusson@eurest.se

FH Lina FB bild 0920Lina Lindquist

VD
031-774 30 11
lina.lindquist@folketshusgoteborg.se

Madeleine Preinfalk

Ekonomi
031-774 30 12
madeleine.preinfalk@folketshusgoteborg.se

johannesJohannes Öhrvik

Fastighet
Föräldraledig

Alla frågor skickas till jan.brinkhed@folketshusgoteborg.se

Jan Brinkhed

Fastighet, drift
031-774 30 16

jan.brinkhed@folketshusgoteborg.se

____________________________________________________

Journummer vid akuta ärenden som rör konferensavdelningen

Efter kontorstider kan man i första hand försöka nå oss på 031-7743019. Får man inget svar där kan man vid brådskande ärenden ringa 0762-134922. OBS! Vi kan ej ta emot förfrågningar om lokaler efter kontorstid. Vid frågor gällande tentamen hänvisar vi till Göteborgs Universitet.